Poštová banka pripravila pre svojich klientov ponuku benefitov, platnú pre obdobie od 1.2.2019 do 31.12.2019. Tí, ktorí budú aktívne využívať svoj osobný účet a ďalšie bankové produkty sa môžu dopracovať k zľave na pôžičku, k zvýhodnenému úročeniu vkladu či sporenia, prípadne k povolenému prečerpaniu účtu. Najprv je však nutné splniť dané podmienky, pretože „Veľké PLUS“ nie je automaticky plusom pre všetkých klientov banky.

Čo prináša „Veľké PLUS“ z Poštovej banky?

Koho môže potešiť Veľké PLUS?

Poštová banka podľa vlastného vyjadrenia, chce podporiť predaj svojich produktov a aktivizovať využívanie bežných klientských účtov. Klienti, ktorí už používajú jej Užitočný ÚČET a majú záujem o niektorý ďalší produkt – úverový alebo vkladový, môžu získať v rámci poskytovaných benefitov  rôzne finančné zvýhodnenie. Výška tohto „potešenia“ je variabilná, závisí od viacerých faktorov a podmienená je splnením určitých podmienok, ktoré má banka nastavené,  napr. majiteľ musí na svojom bežnom účte mesačne previesť debetné operácie (platba kartou, inkaso z účtu, prevodné príkazy) minimálne vo výške 200 € cez internet banking.  Podrobný popis obsahuje Štatút reklamnej a propagačnej kampane, zverejnený na webovej stránke banky. Stručné, ilustratívne informácie sú uvedené nižšie.

Plusy na vkladových produktoch

Ak klient splní všetky potrebné podmienky, tak počas trvania kampane t. j.  do konca tohto roku môže získať benefit k termínovanému vkladu , ktorý sa rovná sume úroku z vkladu pripísaného na termínovaný vklad za ukončené obdobie viazanosti. Táto definícia je dosť zložitá, možno bude preto zrozumiteľnejší nasledovný príklad, vytvorený s využitím kalkulačky na internetovej stránke Poštovej banky.

Príklad:

Pri výške vkladu 1 000 € s viazanosťou na 2 roky banka garantuje úrok 1 %, čo v tomto prípade predstavuje sumu 16,20 €. Veľké PLUS ako odmena za aktívne využívanie osobného účtu je ďalších 16,20 €.

Podobný postup platí aj pre benefit k sporeniu a v praxi to potom znamená, že klient, ktorý má zriadený sporiaci účet Dobré SPORENIE rezerva môže získať za každý mesiac benefit vo výške pripisovaných úrokov. V súčasnosti ponúka banka pri tomto produkte základnú úrokovú sadzbu 0,25 % p. a.

Plusy na úverových produktoch

V prípade záujmu o získanie spotrebiteľského úveru Dobrá Pôžička alebo Lepšia SPLÁTKA sa môže klient, ktorý aktívne využíva svoj Užitočný ÚČET tešiť na benefit k pôžičke v podobe zľavy z úrokovej sadzby vo výške 1 % p. a.. Ďalším ponúkaným plusom je benefit k povolenému prečerpaniu 300 € za 0 % p. a.. Na vyššie prečerpanie sa však  tento benefit neuplatňuje.

Záverom

Aj z vyššie uvedených stručných informácií je zrejmé, že ten kto čakal naozaj veľké plus asi nie je z ponuky zvlášť nadšený. Pri pohľade z druhej strany, teda že každé  plus je pozitívne, však   možno niektorých klientov predsa len osloví. Pri porovnaní ponúkaných benefitov sa zaujímavejšie javia  benefity úverov, vkladové naozaj príliš nepotešia, no taký je vo všeobecnosti súčasný trend na finančnom trhu.

Hodnocení kategorie 4.5
Čo prináša „Veľké PLUS“ z Poštovej banky? hodnotenie návštevníkov 4.2/5 z 7 hlasov.

Spoľahlivé pôžičky

30 000
Výška pôžičky 300 € - 30 000 €
Úrok od 4 %
Splatnosť 12 - 96 mes.

Diskuze