Poštová banka pôsobí na slovenskom finančnom trhu od r. 1993 a so svojou rozvinutou  pobočkovou sieťou patrí medzi najväčších poskytovateľov bankových služieb u nás. V rámci nej už dva roky pôsobí aj značka 365.bank. Je to digitálna banka a práve ona preberie od 2. štvrťroka 2021 doterajšie pobočky Poštovej banky.

Stratégia Poštovej banky sa mení, do popredia ide 365.bank

Čo sa zmení z pohľadu klientov?

Podľa vyjadrenia generálneho riaditeľa skupiny Poštovej banky Andreja Zaťka sa bude banka zameriavať na ľudí, ktorí vyžadujú moderné služby, digitálny kanál, ale aj osobný kontakt, priateľský prístup a neformálnu komunikáciu. Zároveň bude stavať aj na svojom doterajšom ponímaní banky na pošte. Klienti budú môcť naďalej využívať svoje pobočkové produkty alebo môžu prejsť na digitálne bankovanie. Nová banka avizuje, že klient, ktorý prejde do 365.bank získa výhodnú produktovú ponuku. Ako sa to môže prejaviť napr. v segmente pôžičiek? Zjednodušene povedané, 365.bank asi oslovia tí akčnejší, digitálne zručnejší záujemcovia o pôžičkový produkt a Poštovej banke zostanú verní tí konzervatívnejší, ktorým viac vyhovuje tradičný spôsob získania pôžičky pri návšteve kamennej pobočky.

Požičať si v 365.bank alebo v Poštovej banke?

V konečnom dôsledku sa každý klient rozhodne podľa vlastného uváženia a možno sa k tomu bude hodiť niekoľko nasledujúcich informácií o aktuálnych pôžičkových produktoch oboch subjektov.

Poštová banka

Už dlhšie obdobie je vlajkovou loďou banky Dobrá Pôžička, ktorá svojimi parametrami a dostupnosťou pre široký okruh žiadateľov patrí aj v súčasnosti k obľúbeným produktom na celom pôžičkovom trhu:

  • má široký úverový interval 300 € - 30 000 €, s dobou splatnosti 1 – 8 rokov
  • v prípade pôžičky vo výške 600 €, 800 € alebo 1 000 € aj s nulovou úrokovou sadzbou, obvykle však úročenie od 5 % p. a.
  • nutné dokladovanie trvalého zdroja príjmu
  • použitie získaných financií na čokoľvek
  • možnosť vybavenia na každej bankovej pobočke aj na pošte.

365.bank

Pôžičku možno vybaviť plne online spôsobom, rýchlo a pohodlne. Nutné je však stiahnutie mobilnej aplikácie banky na založenie si účtu, prejsť bankovým overením identifikačných údajov a údajov o bonite žiadateľa o pôžičku. Parametre produktu:

  • možno si požičať 300 € až 10 000 €, na obdobie 3 až 96 mesiacov
  • pre všetkých klientov platí fixná úroková sadzba 5 % p. a.
  • bez papierového dokladania a bez poplatku za poskytnutie
  • podpísanie zmluvy priamo v appke a peniaze sú potom obratom pripísané na účet.

Podrobnejšie informácie o pôžičkových produktoch Poštovej banky a 365.banky sú uvedené aj v iných článkoch na portáloch www.financieonline.sk a www.coolpozicky.sk.

Hodnocení kategorie 4.5
Stratégia Poštovej banky sa mení, do popredia ide 365.bank hodnotenie návštevníkov 4.2/5 z 0 hlasov.

Spoľahlivé pôžičky

Diskuze