IDEAL úver od OTP banky - až 25 000 €

Recenzia OTP Banka IDEAL úver

 • Výška úveru od 3 000 € do 25 000 €
 • Splatnosť 1 – 7 rokov
 • Úroková sadzba od 5,70 % p. a.
 • Bez ručenia, bez dokladovania účelu
 • Aj pre neklientov banky
 • Možnosť poistenia úveru

OTP Banka IDEAL úver recenzia

Tabuľka splátok OTP Banka IDEAL úver

Výška pôžičky Dĺžka splácania Poplatok Celková čiastka
5 000 € 5 rokov. 100 € 6 085.60 €

Reprezentatívny príklad

Pri výške úveru 5 000 EUR, dobe splatnosti 5 rokov, poplatku za spracovanie vo výške 100 EUR a úrokovej sadzbe 5,70% je splátka úveru 95,97 EUR, RPMN 8,48% a celková čiastka ktorú zaplatíte 6 085,60 EUR

Na čo je pôžička vhodná

 • Na splnenie sna o krajšom bývaní
 • Na kúpu spotrebného tovaru, nový televízor, motocykel, nábytok
 • Obstaranie záhradky či garáže
 • Uhradenie služieb za opravu auta, zaplatenie rodinnej dovolenky alebo jazykového kurzu v zahraničí

Podrobné informácie

OTP Banka má vo svojom portfóliu úvery a pôžičky pre fyzické osoby aj pre firemnú klientelu. Individuálnym klientom ponúka spotrebné úvery aj hypo úvery bezúčelové alebo zamerané na bývanie. Spotrebné úvery sú určené klientom aj neklientom banky, majú rôznu formu využitia a pri všetkých typoch je potrebné splniť základné podmienky ako vekový interval, slovenské bydlisko a existencia pravidelného mesačného príjmu. Ak je už žiadateľ o úver klientom banky a má svoju vlastnú bankovú históriu, nie je potrebné predkladať potvrdenie o príjme. V opačnom prípade je nutné doložiť potvrdenie zamestnávateľa o výške príjmu alebo výpis z daňového priznania za posledné dve zdaňovacie obdobia a ak sa jedná o poberateľa dôchodku tak rozhodnutie o priznaní dôchodku a výpisy z účtu, na ktorý je dôchodok zasielaný. Banka pristupuje ku klientom individuálne, takže v prípade potreby môže potrebné doklady špecifikovať. V súčasnosti je okrem otp IDEAL úveru žiadaným produktom aj otp EXPRES úver. Jeho spracovanie je expresne rýchle, schváliť ho možno aj na počkanie, bez poplatkov, bez nutnosti zaručenia, poskytnuté peniaze možno využiť na čokoľvek. Banka garantuje pre všetkých výhodný úrok 7,70 % p. a. a v prípade bezproblémového splácania vyplatí finančný benefit až do výšky 420,46 € (podľa výšky úveru). Požičať si možno 400 € - 25 000 € a dobu splatnosti vybrať z intervalu 1 – 7 rokov.

Kto si chce urobiť poriadok vo svojich úveroch môže využiť otp REFINANC expres úver s minimálnou úrokovou sadzbou od 5,90 % p. a. a automatickým zvýhodnením úrokovej sadzby až o 1 % oproti doterajšiemu splácaniu. Refinancovať je možné iné bankové úvery, úvery z vybraných nebankových spoločností alebo aj leasingové splátky. Výška nového úveru môže byť od 400 € do 25 000 €, s dobou splatnosti 1 až 9 rokov.

Ku všetkým typom úverov možno zjednať ich poistenie priamo pri podpise zmluvy a pre nastavenie parametrov úveru využiť aj kalkulačku na webovej stránke banky, kde je možné po zadaní výšky úveru, doby splatnosti, úrokovej sadzby, vypočítať predbežnú výšku mesačnej splátky aj prípadnú výšku benefitu.

Úvery na bývanie ponúka OTP Banka tiež vo viacerých variantoch, vo všeobecnosti však pri všetkých treba splniť podmienku zaistenia úveru záložným právom na tuzemskú nehnuteľnosť a preukázať účel úveru na investície do nehnuteľnosti. Najviac využívaný je otp HYPO úver na financovanie potrieb súvisiacich s bývaním (nákup bytu, domu, rekonštrukčné práce), ktorý je úročený od 2,19 % p. a., s dobou splatnosti 1 – 30 rokov. Možno si vybrať dĺžku fixačného obdobia 1,3,5,10 rokov a úver možno poskytnúť od 700 € do 90 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Poskytnuté prostriedky z úveru je možné čerpať aj bez dokladovania bločkov a faktúr, až do 40 % z výšky úveru. Uvedený úver možno vybaviť rýchlo, už do 48 hodín od podania žiadosti. Ďalšou možnosťou je otp AMERICKA hypotéka, bezúčelový úver so založením nehnuteľnosti pre tých, ktorí potrebujú využiť získané finančné prostriedky na rôzne účely: nákup nového auta, exotická rodinná dovolenka, splatenie starých záväzkov. Individuálni klienti banky môžu využiť aj kreditné karty a kontokorent. Kreditnou kartou možno pohodlne a bezpečne nakupovať, môže slúžiť ako finančná rezerva, pričom banka ponúka 45 dňové bezúročné obdobie až do výšky 5 000 €. Vydanie kreditnej karty nie je podmienené otvorením bežného účtu v OTP Banke ani nutnosťou ručenia. Kontokorent (povolené prečerpanie na účte) je možné čerpať až do výšky 3 500 €, úverový rámec sa nastavuje podľa pohybov na bežnom účte a spôsob čerpania prostriedkov závisí od individuálnych potrieb každého klienta.

Pôžička je určená:

 • Pre všetkých klientov banky, ktorí aktívne využívajú svoj bežný účet a môžu tak získať výhodnejšie podmienky úveru
 • Tým, ktorí ocenia ponuku pozitívnej úrokovej sadzby
 • Pre tých, ktorí chcú získať úver rýchlo, na počkanie
 • Pre všetkých, ktorí chcú získať úver bez poplatkov za poskytnutie a budú ocenení za poistenie úveru

Pôžička nie je určená:

 • Pre tých, ktorí nemajú pravidelný mesačný príjem
 • Tým, ktorým nevyhovujú prísnejšie bankové podmienky pri posudzovaní žiadosti o úver (hodnotenie bonity)
 • Pre tých, ktorým stačí len menšia suma pôžičky
 • Tým, ktorí si chcú vybrať vhodný úverový produkt z ponuky viacerých poskytovateľov

Najvýhodnejšia nebanková pôžička až 7000 €  Rýchla žiadosť o pôžičku